Öğrenci Yorumları

BF0E2A68-0301-4159-9CEA-336AAA4827D5_edi

Mustafa ERGÜN

26 yaşında

Çevirmen

2 yıldır ders alıyor

2 yılı aşkın süredir Sami Hoca'dan ders alıyorum. Bu süre gitarda boyut atladım diyebilirim. Teorik bilgisi çok geniş, eğer gitarı gerçekten anlayarak öğrenmek, çalmak istiyorsanız size çok yardımcı olabilir. Ayrıca mesleğinden gelen öğretim becerileri de muazzam, yani çok iyi bir gitarist ve müzisyen olmanın da ötesinde çok iyi bir öğretmen ve bence bu kombinasyona zor rastlanır. Teknolojiyi çok etkin kullanabilmesi, kayıtlar ve videolar ile ek içerik sağlaması da cabası. 

Batuhan_edited.jpg

Ferruh Batuhan AĞAOĞLU 

20 yaşında

Müzisyen

7 aydır ders alıyor

Sami hocayla yaklaşık olarak 7 ay çalışma fırsatım oldu.Ders sırasında dersin bitmesini hiç istemediğim anlar yaşadım.Teorik ve mekanik çalışmaların yanısıra Sami hocadan geriye kalan müzik hayatım boyunca nasıl çalışmam gerektiğine ve yaşadığım sorunlara nasıl yaklaşmam gerektğine dair bir çok şey öğrendim.Ayrıca online ders yapma konusunda kendisi çok donanımlı bir çok farklı materyal ile konuları oldukça anlaşılır hale getiriyor.Aldığım dersler sonucunda hayatımın gidşatında bir çok şeyin değiştiğini söyleyebilirim.

WhatsApp Image 2021-08-21 at 15.14_edited.jpg

Mustafa SOLAK
20 yaşında
Müzisyen
2 aydır ders alıyor

Sami Hoca ile yaklaşık 2 aydır konservatuar sınavlarına hazırlık için çalışıyorum. Bilgisiyle, müziğe olan yaklaşımıyla, öğreticiliğiyle aynı zamanda mütevaziliği ile çok değerli bir insan. Yaklaşık 11 yıldır müzikle uğraşıp gitar çalmaktayım. Bu zamana kadar bir çok değerli öğretmenle çalışma fırsatım oldu. Ama Sami Hoca ile kelimenin tam anlamıyla müzikte aradığım şeyleri bulup tıkandığım noktaları çözme fırsatım oldu. Müzik bilgisinin yanı sıra öğreticilik anlamında çok iyi bir hoca. Gitar üzerinde pratik olarak açıkladığı şeyleri teorik olarak da kağıt üzerinde işin ayrıntısına inene kadar açıkladığı için gitar üzerinde yaptığınız hamlelerin hepsi size anlamlı geliyor. Kafanızda bir soru İşareti kalmıyor. Ders esnasında yaptığı sunumlar ve teknolojik materyalleri kullanması oldukça başarılı. Ders sonrasında da derste işlenilen sunumların size döküman olarak gelmesi çok güzel bir şey. Caz müzikte ufkumu açıp gitara farklı bir şekilde bakmamı sağladığını söyleyebilirim. Kendisine müzik hayatımdaki yol göstericiliğinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Melih_edited.jpg

Melih ALGAN

60 yaşında

Jeoloji Müh.

2 yıldır ders alıyor

Emekli olup, İzmir’e yerleşince çok eski bir heves yeniden canlandı. Jazz gitar müziği ile ilgili olarak internette araştırırken Sami hoca ile tanıştım. Birebir dersler ile başladık online olarak da devam ediyoruz. Yaklaşık 1.5 seneyi aşan dersler ve çalışmalardan çok yararlandım, yararlanıyorum.

Gerek benim gibi amatör ve hobi düzeyinde, gerek sürekli gelişme yolunda olan profesyonel düzeyde, gerekse de akademik düzeyde jazz gitar ve jazz müziğine yönelik çok ciddi bir birikim ve deneyimi olduğunu gözlemledim ve yararlandım.

Özellikle eğitim ve yetişkin eğitimi konusundaki ileri düzeydeki deneyimi, sürekli gelişme esaslı çabaları, literatür takibi ve deneyim ve bilgilerini aktarmadaki samimi gayreti insanın hem hevesini hem gayretini canlı tutuyor. Böylesi kendine has konularda kim ne derse desin gelişme usta-çırak ilişkisi ya da eğitimle, veya her ikisi ile daha verimli sonuçlar alınabiliyor.

Özetle jazz gitar ile ilgili her düzeyde gelişmek isteyenlerin başvurabileceği yetkin bir köşe jazz gitar dersi kanal ve internet sitesi.

idris_edited.jpg

İdris ERSİN

35 yaşında

Estetik Cerrah 

2 yıldır ders alıyor

Lise yıllarında başladığım gitar serüvenime işim nedeniyle uzun süre ara verdiğim bir dönemin sonunda Sami Gündoğdu ile tanıştım. Daha önce rock, blues gibi tarzlarda çaldıktan sonra caz müziği ile ilgilenmeye başlamıştım ama bu ilgim başlangıç düzeyinde kalmıştı. Bir de o dönemlerde bu konuda yeterli kaynak bulmak çok zordu, Türkçe kaynak bulmak ise imkansıza yakındı. Bu dönemde caz ile ilişkim dinleyici düzeyinde devam etse de bir türlü gitarda istediklerimi yapamıyor ve ilerleme kaydedemiyordum. Caz gitar öğrenmek için konuya hakim birinin yönlendirmesine ihtiyaç olduğunu düşündüğüm için Izmir içinde bir eğitmen arayışına girdim ve böylece Sami hocayla yollarımız kesişti.
Her şeyden önce kendisi oldukça mütevazi, arkadaş canlısı ve saygıdeğer bir insan, bu nedenle kısa süre içerisinde kendisiyle iyi birer arkadaş olduk. Bu çok önemli bir faktör bence çünkü genellikle Türkiye’ de bu işi yapan insanlarda ego sorunu ve iletişim problemleri olabiliyor ve bu durum insanın motivasyonunu kötü anlamda etkileyebiliyor.
Müzik teorisi, caz armonisi gibi genelde hakim olmanın zor olduğu alanlarda Türkiye’deki en bilgili eğitmenlerden biri olduğunu söyleyebilirim Sami hocanın. Bilgili olmanın da ötesinde bu kavramları anlaşılır bir biçimde özetleyip karşı tarafa anlatabilen bir eğitmen. Berklee ekolü başta olmak üzere birçok farklı caz ve modern müzik teorilerinden faydalanarak bu müziği en doğru haliyle anlamaya ve anlatmaya çalışan bir kişi.
Profesyonel eğitmen kimliği olduğu için eğitim dökümanları hazırlama, teknoloji kullanımı ve sunum teknikleri gibi konulara oldukça hakim olması da önemli bir etken bence. Derslerden sonra öğrenci için özel hazırlanmış power Point sunumları, Band in A Box, guitar pro dosyaları, ders sırasında alınmış notlar gibi bir çok dökümanı mail olarak almak büyük bir konfor. Özellikle gitar klavyesine hakim olma konusunda kullandığı sistem ve diyagramlar çok başarılı. Size bir tek zaman ayırıp, bu ürünleri kullanarak pratik yapmak kalıyor ki kendinizdeki gelişmeyi ve ilerlemeyi gördükçe bu çok daha zevkli hale geliyor.
Ben kendisinden ders almaya başladığım süre boyunca ve sonrasında hikmetinden oldukça faydalandım. Sonrasında iyi kötü canlı performanslara katıldım ve kendimi bu konuda çok daha özgüvenli hissediyorum şu anda.Tabii ki müzik oldukça uzun,zorlu ve bir o kadar da büyülü bir yolculuk. Bu yolculukta Sami Gündoğdu ile karşılaşmak benim için büyük bir zevkti. Müziği seven bütün güzel insanlara tavsiye
olunur.